Aktualności i wydarzenia 2016/2017

Witamy nowy rok szkolny 2016/2017!

PIERWSZY DZWONEK ZABRZMIAŁ!

1 września 2016r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy zabrzmiał pierwszy dzwonek, który oznajmił, że skończył się czas wakacji, a nadeszła nauka. Wszyscy nauczyciele i uczniowie punktualnie o godz. 9.00 spotkali się na sali gimnastycznej, aby powitać kolejny rok szkolny. Niestety, w tym roku po raz pierwszy w szkolnych ławkach nie usiądą pierwszoklasiści szkoły  podstawowej.

Festyn integracyjny z udziałem naszych uczniów

ŚPIEWAMY I RECYTUJEMY W ŚRODOWISKU LOKALNYM

3 września odbył się kolejny festyn integracyjny dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, organizowany przez Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Nędzy. Na prośbę organizatorów tradycyjnie już nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i aktorskie w środowisku lokalnym.

Czytamy Quo vadis

GIMNAZJUM CZYTA NARODOWO

Narodowe czytanie odbyło się w naszym gimnazjum z lekkim opóźnieniem, ale za to przy stuprocentowej frekwencji. No cóż, trudno się spodziewać, aby cała gimnazjalna brać stawiła się na boisku szkolnym w sobotnie przedpołudnie na… czytanie książki. W dodatku lektury szkolnej. Obowiązkowej, z gwiazdką, czyli że do egzaminu. Bo „Quo vadis”, wybrane do tegorocznego czytania, taką właśnie lekturą jest.

Wymiana językowa

UCZNIOWIE ZSG Z WIZYTĄ W ZELLA-MEHLIS

W dniach 11-17 września 2016 r. uczniowie naszej szkoły: Oliwia Beer, Marta Brauner, Michał Galli, Emilia Kałus, Justyna Kawecka, Adrianna Łozowy, Patrycja Paris, Patrycja Paszenda, Sandra Tomala i Michaela Wallach wraz z opiekunkami p. Aleksandrą Nieć i p. Małgorzatą Kozielską wybrali się z rewizytą do swoich niemieckich kolegów i koleżanek z Zella-Mehlis.

Lekcje terenowe w Łężczoku

EDUKACYJNE WĘDRÓWKI PO REZERWACIE

Także w tym roku klasy szóste szkoły podstawowej wzięły udział w zajęciach terenowychw rezerwacie Łężczok. W dniach 12, 13, 14 września wyruszyły poznawać przyrodę kolejno klasy VIa, VIc, VIb, pod opieką nauczycieli: M. Teresiak, M. Kuśki, R. Lincnera, M. Drożdża. Panowała wspaniała letnia pogoda, więc rezerwat pokazał się wyjątkowo pięknie.

Międzynarodowy Dzień Kropki

TWÓRCZO I INSPIRUJĄCO W KLASACH DRUGICH I TRZECHICH SP

15 września po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie klas II i III założyli ubrania w kropki, obejrzeli film, nauczyli się piosenki o Kropce i wykonali kolorowe prace plastyczne z wykorzystaniem kropek. Tego dnia nie otrzymywali ocen, ale kolorowe piegi. Było twórczo i inspirująco.

Dot Day

ANGIELSKIE WYZWANIA Z KROPKĄ W ROLI GŁÓWNEJ

W ramach Międzynarodowego Dnia Kropki uczniowie klas uczonych przez panią Izabelę Pielczyk oglądali film w angielskiej wersji językowej przedstawiający historię Vashti, następnie rysowali obrazek na podstawie jednej kropki znajdującej się na kartce. Pracy plastycznej towarzyszyła piosenka „The Dot Song”.

Wycieczka przedmiotowa klas III gimnazjum

OSOBLIWOŚCI ŚWIATA FIZYKI I PLANETARIUM

15 września 2016 roku uczniowie klas III gimnazjum odwiedzili Planetarium w Chorzowie oraz uczestniczyli w wykładach z fizyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Matematyka niestandardowo

"BAWIMAT" - PROJEKT MATEMATYCZNY FINANSOWANY PRZEZ FUNDACJĘ MBANKU

19 września odbyły się pierwsze zajęcia z projektu "BawiMat"-rozrywkowy świat matematyki, który otrzymał dofinansowanie w ramach III edycji Programu mPotęga. Przez następne 4 miesiące uczniowie SP będą mieli szansę poznawać matematykę w niestandardowej, atrakcyjnej formie.

Ognisko integracyjne klasy 4a

OSTATNIE CHWILE LATA PRZY KLASOWYM OGNISKU

Ostatnie chwile lata uczniowie kl. IVa ZSG w Nędzy spedzili przy pieczeniu kiełbasek. Klasowe ognisko z udziałem wychowawczyni Iwony Tomiczek oraz rodziców czwartoklasistów odbyło się 20.09.2016r. o godz. 16.00 na terenie GOSiR.

Od ziarenka do bochenka

CYKL ZAJĘĆ PRAKTYCZNYCH DLA UCZNIÓW KLAS III

Aby zjeść chleb lub bułeczkę wystarczy pójść do sklepu i kupić pieczywo?! Tak dzieje się na co dzień, ale zanim zjemy pyszną kromkę, od ziarenka do bochenka długa droga i praca wielu ludzi. W dniach 19-22 września uczniowie klas trzecich SP przekonali się jak powstaje chleb, uczestnicząc w cyklu zajęć warsztatowych.

Pierwszy dzień jesieni

ZAJĘCIA W TERENIE SŁUŻĄ AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

22 września powitaliśmy kalendarzową jesień. Klasy III SP wybrały się tego dnia w teren, by nacieszyć się otaczającym nas pięknem przyrody. To była okazja, aby zaobserwować zmiany zachodzące w naszym otoczeniu. Na dworze jeszcze ciepło, w lesie zielono, korzystajmy więc jak najczęściej ze spacerów.

Ognisko klasowe IVc

WRZEŚNIOWE POPOŁUDNIE PEŁNE WRAŻEŃ

Uczniowie klasy IVc, ich rodzice oraz wychowawczyni Izabela Pielczyk postanowili poznać się bliżej na ognisku klasowym, zorganizowanym na terenie Szkółki Leśnej w Nędzy. Pogoda dopisała, a czas szybko płynął na pieczeniu kiełbasek i pianek, zabawie w chowanego i w berka oraz niekończących się rozmowach.

Europejski Dzień Języków

W JĘZYKOWYM CYRKU

26 września 2016 r. świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Z tej okazji klasy gimnazjalne przedstawiły prezentacje na temat najciekawszych faktów dotyczących państw europejskich. Poznaliśmy ciekawe historie dotyczące Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwajcarii, Włoch, Norwegii, Irlandii, Hiszpanii oraz Portugalii. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne oraz namalowali ciekawe plakaty dotyczące ciekawostek z danego kraju.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów!

BEZPIECZNY PRZEJAZD – BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY!

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, 27 września jak co roku w Zespole Szkolno- Gimnazjalnym w Nędzy odbyło się spotkanie profilaktyczne " Bezpieczna droga do szkoły". Nasi uczniowie klas II i III SP mieli okazję spotkać się z funkcjonariuszami Policji i pracownikami PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. oraz funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei.