Anonimowa skrzynka na sygnały

Aktualności 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

     HEJ, SOKOŁY, CZYLI INAUGURACJA SZKOLNYCH WZLOTÓW   
          

 Dokładnie 1 września, bo nie zawsze tak się w kalendarzu ułoży, wszystkie szkoły w Polsce, a więc i nasz zespół wystartował w nowy rok nauki. O godzinie 9.00 sala gimnastyczna zapełniona była nie tylko uczniami, ale i rodzicami, którzy tłumnie odprowadzali za szkolny próg  swoje – przestępujące go po raz pierwszy – pociechy. Oczywiście, niezawodnie stawili się też nauczyciele i nie zabrakło władzy samorządowej w osobach Pani Wójt oraz jednego z radnych.

Sprzątanie Świata

  Świeć przykładem - SPRZĄTAJ ZIEMIĘ :)   


19 września 2014 roku po raz 20 uczniowie Zespołu Szkolno- Gimnazjalnego w Nędzy wzięli udział w ogólnoświatowej akcji Sprzątania Świata.

 

 

 

Dzień Chłopaka

Najlepsze życzenia dla naszych KOLEGÓW!

Dzień Chłopaka obchodzony jest w Polsce 30 września.
To miłe święto bardzo chętnie obchodzimy również w naszej szkole.

Języki obce nie są nam obce

English? Deutsch? No problem


 24 września 2014r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych.

 


Wizyta uczniów z Niemiec

 Wymiana młodzieży w ramach projektu współfinansowanego przez PNWM
    
 
 Od paru lat uczniowie naszej szkoły mają możliwość uczestniczenia w wymianie młodzieży ze szkołą partnerską Lutherschule w Zella-Mehlis, w ramach projektu współfinansowanego przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży.

Wycieczka klas I-III do Żor

KLASY I – III W MIEJSKIM OŚRODKU KULTURY W ŻORACH


23.09.2014r. Klasy I-III pod opieką swoich wychowawców udały się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach na spektakl teatralny „Podróż z Efesiem”. Podczas tego przedstawienia dzieci poznały historię maskotki Europejskiego Funduszu Społecznego – Efesia oraz jego przyjaciółki Isi.

Festyn

Dzieci- dzieciom!

Występy artystyczne uczniów ZSG w Nędzy


21 września uczniowie naszej szkoły wystąpili na prośbę Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych w imprezie plenerowej zorganizowanej dla dzieci specjalnej troski i ich rodzin, która odbyła się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nędzy.

Ślubuję uroczyście...

Pasowanie na ucznia klas I SP w Nędzy


29 września przeżywaliśmy szczególnie ważny moment  w naszej społeczności szkolnej. Tego dnia odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia klas I SP.

 

Wycieczka klas V do Wrocławia

Historyczno - przyrodnicze atrakcje stolicy Dolnego Śląska


 2 października 2014r. klasy V wraz  z wychowawcami Iwoną Tomiczek, Mirosławą Teresiak i Izabelą Pielczyk wcześnie rano wyruszyły do Wrocławia. Wycieczka miała na celu poznanie historii i głównych atrakcji miasta oraz rozwijanie zainteresowań uczniów światem przyrody.


Święto Komisji Edukacji Narodowej

 Jak świętowaliśmy DZIEŃ NAUCZYCIELA?
Uroczyście, pięknie i wesoło :)


,,Człowiek uczy się przez całe życie. Zarówno wtedy, kiedy jest jeszcze całkiem mały, jak i wtedy, kiedy mogłoby się wydawać, że jest już dorosły. Kiedy jesteśmy małymi dziećmi, rodzice uczą nas chodzenia i mówienia. Ale dopiero wtedy, gdy rozpoczynamy w naszym życiu okres edukacji szkolnej, jesteśmy zalewani lawiną wiedzy i zdobywamy mnóstwo umiejętności”.

,,Moi leśni przyjaciele

Sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moi leśni przyjaciele”


17 października MATEUSZ TRALISZEWSKI uczeń klasy IIa Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy został WYRÓŻNIONY w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Moi leśni przyjaciele”, jednocześnie odebrał nagrody  w Nadleśnictwie Brynek. 

 


Bicie rekordu klas I-III

Do startu gotowi...


16 października 2014r. o godz. 12.00  najmłodsi uczniowie naszej szkoły razem z całą Polską przystąpili do pobicia ubiegłorocznego  rekordu w  jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej przez jak największą ilość osób. Akcja organizowana była w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca.

Jesienne inspiracje

Zajęcia w terenie klas I-III   


Jesień to piękna pora roku. Promienie słońca i dywany kolorowych liści inspirują do działań. Słoneczne październikowe dni najmłodsi uczniowie naszej szkoły wykorzystali więc na jesienne spacery.

Nasi uczniowie na Stadionie Narodowym Warszawie!

Odważ się być zdrowym na Narodowym!


Pod takim hasłem 25 października odbył się rodzinny piknik na Stadionie Narodowym w Warszawie, którego gośćmi byli uczniowie klas IV naszej szkoły.

BEZPIECZNY PRZEJAZD

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych!


31 października na zajęcia lekcyjne do klas pierwszych zawitali pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei oraz Policji.