Anonimowa skrzynka na sygnały

Aktualności 2011/2012

Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012

Rozpoczęcie roku szk.

Żegnajcie wakacje!

1 września 2011 roku o godz. 9.00 zabrzmiał pierwszy dzwonek w tym roku szkolnym.Pasowanie na ucznia

pasowanieNowi "prawdziwi" uczniowie


Dnia 13 września 2011 r. przeżywaliśmy szczególnie ważny moment  w naszym życiu szkolnym. Odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia klas I SP. 

Fizyka nie musi być nudna

 W Instytucie Fizyki w Katowicach

15 września br. po dwuletniej przerwie klasy trzecie wznowiły wieloletnią tradycję Naszego Gimnazjum biorąc udział w „Osobliwościach świata fizyki” w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Klasy II w terenie, czyli na "Leśnej Polanie"

Orientuj się gdzie jesteś

21 września 2011 roku klasy II a i II b Szkoły Podstawowej w Nędzy wraz z wychowawcami uczestniczyły w zajęciach terenowych organizowanych przez ośrodek Leśna Polana.
Sprzątanie Świata

 „W poszukiwaniu” śmieci   

22 września 2011 roku po raz 18. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnoświatowej akcji Sprzątania Świata.
Wizyta uczniów z niemieckiej szkoły w Zella Mehlis

Herzlich willkommen

W dniach 18-24 września gościliśmy w naszej szkole uczniów z Niemiec.

Dzień Języków Obcych

DJO

Guten Tag, Good day ...

Jak co roku w Gimnazjum w Nędzy odbył się Szkolny Dzień Języków Obcych. Głównym celem tego dnia jest pokazanie korzyści płynących ze znajomości języków obcych, przedstawienie różnorodności kulturowej krajów europejskich oraz poszerzanie umiejętności językowych uczniów.

Wyjazd dydaktyczny

Nasi na Uniwersytecie

W dniu 28 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach warsztatowych zorganizowanych przez Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.
Wizyta klas I-III SP w bibliotece

Spotkania z ciekawymi ludźmi...

3 października 2011r. najmłodsi uczniowie klas I-III naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z Panem Wiesławem Drabiskiem – autorem książek dla dzieci.Wycieczka terenowa do lasu

Klasy III SP sprawdzały co piszczy w leśnej trawie

04 października 2011r. uczniowie klas trzecich w ramach realizacji Programu edukacji regionalnej wzięli udział w wycieczce „do lasu”.
Wieści sportowe

Coca-Cola Cup

W dniu 6 października 2011r. na boisku Orlik w Pietrowicach Wielkich odbył się turniej piłki nożnej Coca-Cola Cup 2011/2012 dla uczniów szkół gimnazjalnych.
Wyjazdowa lekcja chemii

W laboratorium

W dniu 10 października 2011r. klasa 2B i część klasy 2C gimnazjum uczestniczyły w wyjeździe edukacyjnym do Laboratorium Nowoczesnej Technologii Przemysłowej w Rybniku.Jesienna wycieczka

320 metrów pod ziemią

W jesienny, pochmurny dzień (11.10.2011r.) klasy VI pod opieką wychowawców: Aleksandry Nieć, Mirosławy Teresiak i Pani Stanisławy Mietły pojechały na wycieczkę do Kopalni Guido w Zabrzu i Palmiarni w Gliwicach.
Policja w szkole

„Bezpieczna droga do szkoły"

W trosce o bezpieczeństwo uczniów, 12 października 2011r. w Zespole Szkolno- Gimnazjalnym w Nędzy odbyła się akademia „Bezpieczna droga do szkoły" z udziałem funkcjonariuszy Policji i Straży Granicznej.
Wizyta w Czechach

Ahoj Velke Hostice

Grupa 16 uczniów Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy, pod opieką pani mgr Moniki Bajak i pani mgr Edyty Pali, w dniach 12-14 października odwiedziła partnerską szkołę w miejscowości Velke Hostice w Republice Czeskiej. Wizyta ta była owocem wieloletniej współpracy.