Przywróćmy uśmiech dziecku

Pomogliśmy Paulince z Modzurowa

16 kwietnia 2012 roku otrzymaliśmy niezwykły list od księdza proboszcza Joachima Krolla. List jest uwieńczeniem dzieła, które rozpoczęliśmy rok temu. Zamieszczamy go na naszej stronie internetowej, żeby i absolwentki naszego gimnazjum mogły poczytać jego treść.

W grudniu 2010 roku w Dolędzinie (koło Modzurowa) doszło do strasznego wypadku. Na skutek wybuchu gazu poparzeniu uległa 6-letnia dziewczynka. Po wyemitowaniu reportażu w telewizji zaproponowałam swojej ówczesnej klasie III A wykonanie kartek świątecznych. Owoce tej pracy zostały sprzedane w naszej szkole, wśród uczniów, znajomych i rodziny. Udało nam się zdobyć ponad tysiąc złotych! Pieniądze przekazaliśmy na specjalnie utworzone konto parafialne.

Pomaganie innym daje wiele satysfakcji, a uśmiech dziecka tak doświadczonego przez los dodaje chęci i motywacji do dalszych akcji charytatywnych.

Anita Grycman

Oficjalna strona pomocy Paulince