ITeatr

"Kopciuszek" na żywo...

13 grudnia 2017r. czwartoklasiści naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w trasmisji "na żywo" spektaklu wystawionego z Teatru Lalki i Aktora "Kubuś" w Kielcach.

„Kopciuszek” to jedna z najbardziej znanych i lubianych baśni opowiedziana tym razem przez muppety. To opowieść o tym, że los sprzyja ludziom dobrym i szlachetnym. Cały teatralny świat okazał się zaczarowany.

Oprócz Wróżki pojawili się tam gadający kot, śpiewające warzywa i mówiące dziwnymi językami przedmioty, a wszystko to za sprawą magii teatru lalek.  Akcja spektaklu została przeniesiona w czasy współczesne i stąd również pomysł na oryginalną inscenizację, która dała możliwość ukazania z dystansem i humorem natury ludzkiej, między innymi dzięki wyrazistym  postaciom. Przedstawienie zrealizowane zostało również w planie aktorskim, z elementami interakcji z widzem.

Spektakl w kolorowej scenografii, oparty na animacji, gagach, piosenkach i kompozycji muzyki funky oraz jazzu był doskonałą odskocznią od lekcyjnej nudy.

Iwona Tomiczek