Anonimowa skrzynka na sygnały

Aktualności i wydarzenia 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

KOLEJNY START W NOWY ROK SZKOLNY

   4 września w szkołach ruszyło nowe. Nie ma już Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Nędzy. Jest Szkoła Podstawowa im Powstańców Śl. z oddziałami gimnazjalnymi. Tych ostatnich mamy u nas cztery – dwie klasy drugie i dwie pierwsze. A nowych – dwie siódme. Reszta mniej więcej bez zmian lub z pewnymi przetasowaniami. W takim składzie szkolna społeczność spotkała się w poniedziałkowy poranek w sali gimnastycznej, w uroczystym nastroju, zaczynając od hymnu narodowego i oddania honorów sztandarowi szkoły.

Niezwykły 256. dzień roku

DZIEŃ PROGRAMISTY


                              ,,Kochamy ich i nienawidzimy. To dzięki nim możemy zarywać noce pokonując kolejnych przeciwników w World of Warcraft. To oni są winni, gdy nagła awaria systemu zabiera nam efekty godzinnej pracy. Tak czy siak - żyć bez nich już się nie da".


  Obchodzony w 256. dniu roku, czyli 13 września (lub 12 w roku przestępnym). Liczba 256 nie jest przypadkowa – symbolizuje ona wszystkie możliwe wartości bajta w 8-bitowej postaci, znanej wszystkim programistom. Pomysł tego święta zrodził się w 2002 roku w głowie rosyjskiego twórcy stron internetowych, Valentina Balta. 

Święto kreatywności i zabawy

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI w klasach I i III


           Międzynarodowy Dzień Kropki to dzień kreatywności, talentu i wiary w swoje możliwości. Zapoczątkowany został przez historię Vashti bohaterki książki kanadyjskiego pisarza Petera Reynoldsa. Celem jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do działania.

Ognisko klasowe Va

Pożegnanie lata...przy ognisku


W drugim tygodniu września ostatnie chwile lata uczniowie klasy Va, pod opieką wychowawczyni Iwony Tomiczek, spędzili przy ognisku na terenie GOSiR w Nędzy

Europejski Dzień Języków

Języki obce nie są nam obce


 

26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków. Z tej okazji w naszej szkole nauczycielki języków obcych przygotowały zadania, które pozwoliły uczniom sprawdzić swoje umiejętności językowe.


Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

OBCHODY DNIA KROPKI NA MATEMATYCE, CHEMII, FIZYCE, PRZYRODZIE, BIOLOGII ORAZ GEOGRAFII


Dzień Kropki zdecydowanie należy do dnia, w którym kreatywność bierze górę. Przeczytajcie, jak bawili się uczniowie na przedmiotach ścisłych...

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

ŚWIĘTO KROPKI OBCHODZONE W ŚWIETLICY i NA SALI GIMNASTYCZNEJ


Kropko...Kropeczko... Niezwykła zabawa na wychowaniu fizycznym i zajęciach świetlicowych :)

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

ŚWIĘTO KROPKI NA LEKCJACH JĘZYKA POLSKIEGO    
I WYCHOWANIA DO ŻYCIA W RODZINIE

 

Mamy talent. I KROPKA!


,,Talent to tylko wielka cierpliwość."

                                              France Anatol


Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

DOT DAY na językach obcych...


15 września 2017 r. na terenie naszej szkoły obchodzony był „Dzień Kropki”. W tym wyjątkowym dniu nasi uczniowie wykonywali liczne zadania, podczas których mogli przede wszystkim wykazać się własną kreatywnością.


Przekraczamy granice

„Wspólnie w przyszłość” ze szkołą z Czech


 

Nasza szkoła od lat współpracuje ze szkołą w Velke Hostice w Czechach. Podczas wakacji 60-osobowa grupa polskich i czeskich uczniów realizowała projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, pod tytułem „Spolecne do budoucnosti” czyli „Wspólnie w przyszłość”.

 

 


Klasy V na wycieczce

Podziwiamy Wrocław


25 września klasy piąte wraz z opiekunami: Iwoną Tomiczek, Mirosławą Teresiak, Małgorzatą Kozielską i Izabelą Pielczyk zwiedzały piękny Wrocław. Stolica województwa dolnośląskiego czekała na nas z mnóstwem atrakcji.

Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

GŁOSUJEMY!


29 września odbyły się w naszej szkole wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie było powszechne, bezpośrednie, tajne i większościowe, a poprzedzała je dobrze zorganizowana kampania wyborcza.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Czytamy przez radiowęzeł


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy  Polskiej Izby Książki w 2001r. Wszyscy doskonale wiemy, jaki wpływ na rozwój dziecka ma czytanie na głos. Dzięki literaturze wzbogacamy słownictwo, pogłębiamy wiedzę, uczymy się słuchać, poprawiamy naszą zdolność koncentracji, poznajemy świat i rozwijamy zainteresowania.

OD ZIARENKA DO BOCHENKA

WIZYTA W STULETNIEJ PIEKARNI PANI DANIELI SASS JAKO PODSUMOWANIE ZAJĘĆ O CHLEBIE


Aby zjeść chleb lub bułeczkę wystarczy pójść do sklepu i kupić pieczywo?! Tak dzieje się na co dzień, ale zanim zjemy pyszną kromkę, od ziarenka do bochenka długa droga i praca wielu ludzi. O tym przekonali się uczniowie klas III a i III b uczestnicząc w zajęciach praktycznych.

 

Pierwsze działanie projektu pt. „Jesienne specjały”

„TRADYCJE ZE SMAKIEM” – projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa RP „Przekraczamy granice”


Projektem tym chcemy odkrywać tradycje kulinarne naszych babć, ale także zwrócić uwagę na obrzędy związane z przygotowywaniem do świąt Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy. Projekt będzie realizowany do czerwca 2018 roku. Partnerem w projekcie jest Zakladani Skola Velke Hostice. Pierwsze działanie projektu pt. „Jesienne specjały” odbyło się w naszej szkole, w Nędzy.