DZIEŃ PINGWINA

Multimedialna podróż klas pierwszych na Antarktydę!

20 stycznia obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy o Pingwinach. W tym roku 19 stycznia do obchodów przyłączyły się klasy pierwsze naszej szkoły. W ramach tego zabawnego święta, najmłodsze klasy wybrały się w multimedialną podróż na Biegun Południowy. Pierwszoklasiści "odkryli" Antarktydę i poznali jej sympatycznych mieszkańców- PINGWINY ADELI.

Wszystko za sprawą lektury "Zaczarowana zagroda" Czesława i Aliny Centkiewiczów.

Uczniowie z uwagą wysłuchali ciekawostek na temat krainy wiecznych śniegów i lodów i z zaangażowaniem przystąpili do wykonania szeregu zadań, które przygotowały wychowawczynie: Sylwia Linek i Ewa Skatuła.

Wyjątkowe spotkanie z lekturą dało uczniom możliwość kreatywnego podejścia do tematu i realizacji własnych pomysłów. Finałem zajęć było wykonanie wspólnej pracy plastycznej- zimowej krainy, w której głównymi bohaterami były sympatyczne ptaki.

Sylwia Linek

Ewa Skatuła