Ogólnopolski Konkurs "Jesienne duszki i leśne skrzaty"

Laureatki z klasy pierwszej

13 stycznia odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Jesienne duszki i leśne skrzaty" organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Krakowie. Laureatkami  tegorocznej edycji konkursu zostały dwie uczennice klasy I a z naszej szkoły: Agata Achtelik, która zajęła I miejsce oraz Magdalena Śmieszek, która zajęła II miejsce w kategorii klas młodszych.

Konkurs adresowany był do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych, a zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy, której tematem przewodnim były "jesienne duszki i leśne skrzaty". Prace mogły być wykonane dowolną techniką, jednak warunkiem koniecznym było wykorzystanie "darów jesieni" oraz innych skarbów przyrodniczych.

Przy ocenie prac jury wzięło pod uwagę technikę wykonania pracy, oryginalność kompozycji, zgodność tematyczną oraz pomysłowość autora. Prace Agatki i Magdaleny zdobyły najwyższe uznanie jury i nagrodzone zostały spośród setek prac nadesłanych z całej Polski.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i dzielne reprezentowanie naszej szkoły, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sylwia Linek

Zobacz zdjęcia: