Zdrowo jem, więcej wiem!

III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie dla klasy I a!

Klasa I a SP w roku szkolnym 2017/2018 czynnie włączyła się do Ogólnopolskiego Konkursu „Zdrowo jem, więcej wiem!” w ramach Edukacyjnego Programu "Aktywnie po zdrowie". "Witalinki" pod kierunkiem wychowawczyni Sylwii Linek pokonały 321 klas zgłoszonych z całej Polski zajmując w pierwszym etapie III miejsce.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Program powstał w trosce o zdrowie młodego pokolenia i ma charakter ogólnopolskiej międzyszkolnej rywalizacji zespołowej. Jest adresowany do uczniów klas I-III, ale również do nauczycieli, opiekunów i rodziców. Głównym celem programu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych, obszerna i kompleksowa edukacja dotycząca zdrowego stylu życia, a w szczególności zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej.

Uczniowie pracowali z ogromnym zaangażowaniem podejmując  szereg wyzwań. Zadania konkursowe polegały na  przeprowadzeniu  lekcji (Co należy jeść, aby być zdrowym? i Aktywnie spędzamy czas.) i konkursów dla dzieci (Na najlepszy rysunek zdrowej przekąski oraz Na najciekawszy plakat "Dbam o zdrowie") zgodnie z podanym scenariuszem i harmonogramem, udokumentowanie i podsumowanie przeprowadzonych działań według podanych zasad i organizacji promocji zdrowego stylu życia na terenie szkoły oraz spotkań Forum dla Rodziców (Jak pomóc dziecku być zdrowym?),podczas których nauczyciel przekazał przygotowane informacje i ulotki. Wszystkie raporty przeprowadzonych działań, dokumentacja zdjęciowa z przebiegu zajęć oraz zdjęcia pomocy dydaktycznych wykorzystanych w klasie I w trakcie lekcji jury oceniło bardzo wysoko przyznając 481 punktów na 500 możliwych do zdobycia.

Konkurs podzielony jest na trzy etapy: jesienny, zimowy i wiosenny. W grudniu zakończył się etap jesienny. Obecnie "Witalinki" z zapałem przystępują do II etapu zimowego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Sylwia Linek

Zobacz szczegóły: