Konkurs Kroszonkarski

Wielkie dzieła na małej skorupce po raz IX

30 marca 2012 w naszej szkole miał miejsce IX Międzyszkolny Konkurs Kroszonkarski pod patronatem Muzeum w Raciborzu i Zespołu Klasztorno-Pałacowego w Rudach, przygotowany przez Małgorzatę Kozielską i Krzysztofa Janiszewskiego.

Otwarcia dokonała pani dyrektor Maria Czerwińska, powitała uczniów, ich opiekunów, jury w składzie: Julita Ćwikła – etnograf, Barbara Jaskólska – historyk sztuki, Joanna Lepiarczyk – teolog (przedstawiciel Starego Opactwa w Rudach) i Grzegorz Tomasiak – artysta plastyk, Małgorzata Drożdż – twórca ludowy i gościa specjalnego Laurę Marcol z Wrocławia, przedstawiciela sponsorów.

Udział wzięli uczniowie ze szkół z Pawłowa, Lysek, Zwonowic, Górek Śląskich, Zawady Książęcej i Nędzy, w sumie 42 uczestników.

Każdy z biorących udział w konkursie przyniósł jedno, już ozdobione jajko, drugie ozdabiał na miejscu. Mieli na to godzinę czasu. Potem przeszli do auli i oglądali film porzygotowany na tę okazję przez nauczycieli: Krzysztofa Janiszewskiego i Rafała Lincnera. W tym czasie jury oceniało prace wykonywane metodami tradycyjnymi np; rytowniczą, batikową lub nowatorskimi w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, IV-VI i gimnazjum.

Uczniowie wrócili do sali konkursowej i ogłoszono wyniki.

Kategoria I-III

nie przyznano pierwszego miejsca;

drugie miejsce: Wiktoria Pojda ze szkoły w Lyskach;

trzecie miejsce Robert Radaj ze szkoły w Nędzy;

wyróżnieni: Zuzanna Gawlik, Julia Stanek, Alicja Soika, Nicol Jezusek, Wiktoria Moskwa.

Kategoria IV-VI przyznano;

dwa pierwsze miejsca: Paulina Kania ze szkoły w Zwonowicach i Tymoteusz Szopa ze szkoły w Nędzy;

drugie miejsce: Marlena Pojda ze szkoły w Lyskach;

trzecie miejsce Paweł Materzok ze szkoły w Nędzy;

wyróżnienia: Marcin Błaszczok, Zając Magdalena, Radosław Jezusek, Justyna Gawlina, Natalia Traliszewska, Julia Drożdż.

Kategoria - Gimnazjum

pierwsze miejsce: Justyna Niedośpiał ze szkoły wNędzy;

drugie miejsce: Oliwia Jezusek ze szkoły w Nędzy;

trzeciego miejsca nie przyznano;

wyróżnienie; Kinga Twardowska ze szkoły w Nędzy.

Laureatów i wyróżnionych nagrodzono obficie a wszystkich uczestników obdarowano wieloma prezentami m.in. okolicznościowym długopisem z grawerem IX Międzyszkolny Konkurs Kroszonkarski, dzięki ofiarności osób prywatnych i wrocławskich firm, każdy też otrzymał stosowny dyplom.

Opracowała Małgorzata Kozielska