FESTIWAL PERSPEKTYW

Kreatywne doradztwo zawodowe

30 listopada 2017 r. klasy trzecie uczestniczyły w Festiwalu Perspektyw przygotowanym przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu na terenie Areny Rafako. W festiwalu brali udział uczniowie z całego powiatu raciborskiego i przyległych gmin.

Festiwal miał za zadanie promocję doskonalenia zawodowego oraz wskazanie uczniom wachlarza rodzajów kierunków w szkołach ponad gimnazjalnych.

Podczas festiwalu uczniowie otrzymali specjalne karty, na których zbierali pieczątki ze stoisk przygotowanych przez wystawców – miejscowe szkoły i zakłady pracy.

Przy każdym ze stoisk uczniowie dowiadywali się czegoś o danej szkole, kierunku czy zawodzie.

Na zakończenie Festiwalu uczniowie wrzucili swoje karty z pieczątkami do wiklinowego kosza i organizatorzy wylosowali nagrody – trzy power banki.

Perfekcyjnie przygotowany festiwal pozwolił uczniom na poznanie możliwości dalszej drogi kształcenia.

Monika Bajak