W świątecznym nastroju

Wielkanocne warsztaty plastyczne

Święta Wielkanocne mają bogatą tradycję. Są niezwykle barwne i towarzyszy im wiele religijnych i ludowych obrzędów.

O wielu obyczajach pamiętamy także dzisiaj. Dzięki nim świąteczne dni są bardziej radosne. Ale te stare - właściwie już zanikają, dlatego należy je pielęgnować i przekazywać z pokolenia na pokolenie.

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Nędzy Barbara Rerich i Agnieszka Grzybowska postanowiły zorganizować „Wielkanocne warsztaty plastyczne”. W ciągu kilku dni uczniowie własnoręcznie ozdabiali jajka różnymi technikami, wykonywali przepiękne kartki wielkanocne.

Do warsztatów chętnie zaangażowali się również rodzice w piątek 16 marca panie Katarzyna Popow i Ewelina Czogała uczyły dzieci jak wykonać palmę wielkanocną.

21 marca z kolei pani Edyta Pala nauczyciel naszej szkoły pokazywała dzieciom jak wykonać nietypową ozdobę wielkanocną. Wielkie jajo wykonane z bibuły dzieci ozdabiały piórkami, koralikami, guzikami. Udział w warsztatach był dla naszych uczniów nie tylko lekcją o zwyczajach regionalnych, ale również wspaniałą zabawą i okazją do rozwijania swoich zdolności plastycznych.

Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem i zapałem. Niektóre z prac wykonanych przez uczniów zostaną przekazane na konkursy wielkanocne odbywające się na terenie naszej Gminy i Powiatu. Paniom Katarzynie Popow, Ewelinie Czogała, Edycie Pala uczniowie i wychowawczynie składają serdeczne podziękowania za poświęcony czas i zaangażowanie w ten projekt.

Agnieszka Grzybowska

Barbara Rerich