Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Baśniowa szkoła!

Tak baśniowo i kolorowo w naszej  szkole jeszcze nie było!

8 listopada, z okazji  Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, czwartoklasiści, piątoklasiści oraz gimnazjaliści klas drugich w baśniowych kreacjach przekroczyli próg szkoły, aby choć na chwilę zmienić się w księżniczkę, rycerza czy krasnoludka.

Na godzinie wychowawczej uczniowie wysłuchali przez radiowęzeł baśni autorstwa braci Grimm pt. :"Królewicz Niedojda i Królowa Pszczół", a następnie przystąpili do wykonania plakatu, którego tematem była baśń wcześniej  przez nich wylosowana. Nie zabrakło kota w butach, Jasia i Małgosi, Kopciuszka, królewny Śnieżki wraz z krasnoludkami, Królowej Śniegu oraz Czerwonego Kapturka w towarzystwie wilka i babci.

W czasie szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek został także ogłoszony konkurs na najpiękniejszą baśniową klasę. Jury miało nie lada wyzwanie, ponieważ uczniowie wyglądali przepięknie! 10 listopada uroczyście ogłoszono werdykt. Komisja, w skład której weszli nauczyciele: pani J. Trybańska, pani E. Pala, pani M.Kozielska, pani M. Jankowska oraz pan K. Janiszewski, zdecydowała, że zwyciężyły klasy: Va i Vb . Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca był przepyszny tort!

Wyniki konkursu na najpiękniejszą baśniową klasę:

I miejsce ex aequo

Va  " Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków"

Vb "Kopciuszek"

II miejsce   ex aequo

IVa "Czerwony Kapturek"

Vb "Królowa Śniegu"

III miejsce ex aequo

IVb "Kot w butach"

IVc "Jaś i Małgosia"

Gratulujemy!!!

Iwona Tomiczek

Do akcji włączyli się również gimnazjaliści klas drugich, którzy w baśniowych przebraniach czytali uczniom klas I,III w szkolnej bibliotece.

Gimnazjaliści świętowali Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek na zajęciach języka polskiego.

W celu kształcenia umiejętności redagowania wypowiedzi, uczniowie zmierzyli się z tematem rozprawki ,,Czy baśnie/bajki są przeznaczone tylko dla dzieci?" i uzasadniali swoje stanowisko za pomocą użytych argumentów.

Później, już w nieco luźniejszej atmosferze, odbył się pokaz baśniowych postaci.

Wanda Rutko

Uczniowie na pewno będą mile wspominali baśniowy dzień w szkole!

Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek zorganizowali poloniści.

Zobacz zdjęcia: