Wycieczka przedmiotowa do Chorzowa

Lekcja przyrody w Planetarium Śląskim „A jednak się kręci”

W dniu 8.11.2017 uczniowie klas VI wyjechali na wycieczkę przedmiotową z przyrody do Chorzowa. Celem wycieczki, zorganizowanej przez nauczycielkę przyrody, panią Mirosławę Teresiak, była lekcja w Planetarium Śląskim „ A jednak się kręci”. Opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Małgorzata Mielnik i Aleksandra Nieć.

Uczniowie w przeciągu dwugodzinnego seansu mogli zobaczyć jakie są konsekwencje ruchu wirowego i obiegowego Ziemi, jak zmienia się niebo nocą w różnych porach roku, jakie czynniki wpływają na jakość obserwacji astronomicznych.

Kolejnym punktem wycieczki były zajęcia do Stacji Klimatyczno- meteorologicznej, gdzie zapoznawali się z zasadami pomiarów składników pogody oraz zasadami prowadzenia obserwacji pogody.

Następnie uczniowie zwiedzili Obserwatorium Astronomicznego, gdzie zapoznali się z zasadą działania największej w Polsce lunety.

Wycieczka przebiegała w miłej i koleżeńskiej atmosferze.

Mirosława Teresiak