W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych!

BEZPIECZNY PRZEJAZD- BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

12 października najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzili pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei oraz Policji. Wydarzenie było częścią kampanii społecznej Bezpieczny przejazd- "Zatrzymaj się i żyj!", której celem jest kształtowanie świadomości na temat bezpiecznego przekraczania przejazdów kolejowo- drogowych.

Pogadanka, film dla najmłodszych i prezentacja multimedialna zobrazowały podstawowe zasady ruchu w tych miejscach i zapoznały uczniów ze znaczeniem znaków ustawionych w okolicach przejazdów ucząc bezpiecznego zachowania.

Nie lada zainteresowanie wzbudził wśród uczniów sympatyczny gość- Sznupek, który przypomniał uczniom o bezpiecznym zachowaniu w drodze do i ze szkoły.

Uczniowie otrzymali książeczki edukacyjne, dzięki którym będą mogli pogłębić swoją wiedzę.

Dziękujemy za pouczające spotkanie! Nauka przez zabawę i spotkania z ciekawymi ludźmi są najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności.

Wychowawczynie klas I i III