Zwycięzcy Gminnych Konkursów Recytatorskich

Zainteresowani poezją

Wiosna to okres wielu konkursów artystycznych, tych szkolnych i pozaszkolnych. Sporą grupę wychowanków naszej szkoły interesuje poezja, nic więc dziwnego, że wybrali oni Konkurs Recytatorski.

Eliminacje szkolne wyłoniły najlepszych, którzy reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Nędzy.

23 marca odbyły się przesłuchania klas IV- VI i Gimnazjum. Nasi uczniowie rywalizowali z kolegami i koleżankami szkół z Zawady Książęcej i Babic. Okazali się najlepsi.

I miejsce zdobyła Vanessa Stuka- uczennica kl. III gimnazjum- opiekun Kornelia Czogalik

II miejsce wywalczyła uczennica kl. IV SP Wiktoria Achtelik- opiekun Sylwia Linek

III miejsce powędrowało do Hanny Czogalik z kl. III gimnazjum- opiekun Kornelia Czogalik

Będą one reprezentowały naszą Gminę w XII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim w Rybniku już w kwietniu.

28 marca o zwycięstwo walczyli najmłodsi uczniowie klas I-III. Spośród 23 uczestników i tym razem najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły.

I miejsce zajęła Nadia Wiesner - uczennica kl. I - opiekun Sylwia Linek

II miejsce zajęła Patrycja Paszenda z kl. III- opiekun Anna Neuhof

III miejsce zdobyła Magdalena Kunicka - uczennica kl. I- opiekun Sylwia Linek.

Przed nimi nie lada wyzwanie- Rejonowy Festiwal Słowa, do którego przygotować muszą kolejny utwór  literacki.

Jesteśmy przekonani, że niezależnie od dalszych wyników, mamy do czynienia z utalentowaną grupą młodych ludzi, którzy dostarczają nam wspaniałych doznań estetycznych, rozwijają swoje talenty i promują dziecięcą twórczość artystyczną.

GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM I ICH OPIEKUNOM!

Trzymamy kciuki za kolejne popisy i czekamy na kolejne tak wspaniałe interpretacje utworów literackich.