Wycieczka klasy Vb i Vc do Rezerwatu Łężczok

Spotkanie z pięknem otaczającej przyrody

W dniach 9 i 10 października klasy: Vb i Vc wyruszyły poznawać przyrodę Rezerwatu Łężczok.

Uczniowie wzięli udział w zajęciach terenowych z przyrody, wędrowali po ścieżce dydaktycznej, mieli możliwość podziwiania jego osobliwości przyrodniczych oraz poznali historię powstania rezerwatu.

W czasie zajęć uczniowie podpatrywali zwierzęta, głównie ptaki wodne, rozpoznawali występujące po drodze rośliny.

Dużą atrakcją okazał się pomost obserwacyjny na stawie Salm Duży, oraz platforma widokowa, z której można było prowadzić obserwacje.

W czasie wędrówki po rezerwacie młodzi przyrodnicy zobaczyli także rosnące w nim drzewo pomnikowe oraz ruiny pałacyku myśliwskiego.

M. Teresiak