Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

GŁOSUJEMY!

29 września odbyły się w naszej szkole wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Głosowanie było powszechne, bezpośrednie, tajne i większościowe, a poprzedzała je dobrze zorganizowana kampania wyborcza.

Najpierw klasy wybrały swojego reprezentanta. Następnie, na apelu kandydat przedstawił siebie i swój program wyborczy.

Kolejnym krokiem było stworzenie swoich wizytówek, które zostały umieszczone na gazetce. Każdy z kandydatów mógł także rozwieszać w szkole plakaty wyborcze. Aby wybory spełniały demokratyczne standardy, kandydaci wyznaczyli swoich mężów zaufania, którzy po przeszkoleniu, czuwali nad prawidłowym przebiegiem głosowania.

Praca w komisji wyborczej wymagała skupienia i skrupulatnego liczenia.

W wyniku głosowania przewodniczącą samorządu uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Nędzy została Paulina Szenk.

Dziękujemy byłym członkom Zarządu samorządu uczniowskiego za wzorową pracę w zeszłym roku szkolnym, a nowym życzymy zapału, wspaniałych pomysłów i energii.

I. Pielczyk

Zobacz zdjęcia: