Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

DOT DAY na językach obcych...

15 września 2017 r. na terenie naszej szkoły obchodzony był „Dzień Kropki”. W tym wyjątkowym dniu nasi uczniowie wykonywali liczne zadania, podczas których mogli przede wszystkim wykazać się własną kreatywnością.

Najmłodsze dzieci (klasa I a SP) miały za zadanie połączyć kropeczki (liczby od 1 do 20). Gotowym obrazkiem okazał się motylek, którego pięknie pokolorowały. Na koniec zajęć dzieci przypomniały sobie przedszkolną piosenkę Schmetterling i razem ze swoimi motylkami tańczyły do piosenki. Z kolei klasa I b na języku angielskim tworzyła swój portret z gotowych elementów. Portrety oczywiście zdobione były kropkami.

Klasy III SP rysowały obrazki z kropek w kolorowych kółkach. Następnie przygotowane przez dzieci kropki przecinane były na pół i łączono je z połówkami kolegów, dzięki czemu powstawały nowe, bardzo interesujące dzieła.

W klasie IV a Dzień Kropki na języku niemieckim obchodzony był pod hasłem "Der Punkt Tag. Kunst kann jeder" ( Dzień kropki. Sztukę rozumie/potrafi każdy). Uczniowie przygotowali na kolorowych  papierowych talerzykach imitujących kropki swój  portret, oraz podpisali się w języku niemieckim "kropkowym" pismem.

Na języku angielskim klasa IV b obejrzała film o kropce, która zmieniła podejście do świata małej Vashti. Ten krótki film stał się okazją do dyskusji na temat wiary w siebie, odkrywania w sobie talentów oraz wykazywania się odwagą. Następnie uczniowie wspólnie śpiewali  piosenkę „The Dot Song” i wysyłali do siebie zaszyfrowane wiadomości (alfabetem Morse’a), w których mieli napisać coś miłego na temat drugiej osoby.

Klasy V miały za zadanie pokolorować puzzle, na których zamieszczono nazwy różnych czynności. Kolory puzzli miały znaczenie - na zielono uczniowie kolorowali ulubione rzeczy, na niebiesko te, które im odpowiadają, a czerwonym kolorem zaznaczali czynności, których nie lubią. Następnie puzzle zostały ozdobione, przyklejone na kolorowe kropki i zawieszone na gazetce.

W klasie  VI b Dzień Kropki na języku niemieckim obchodzony był pod hasłem "Kann nicht, gibts nicht!" (nie umiem nie istnieje!).  Uczniowie z pomocą nauczyciela opisali na kolorowych  papierowych talerzykach imitujących kropki  swoje talenty oraz zdolności. Na języku angielskim natomiast, uczniowie pisali zaszyfrowane wiadomości na temat swoich zdolności.

Dla klas starszych (VII i III G) tematem przewodnim było zdanie „Ich bin... - ja jestem”. Każdy uczeń miał za zadanie opisać siebie w języku niemieckim zwracając uwagę na swoje zdolności, wyjątkowe cechy charakteru. Uczniowie mogli skorzystać z przygotowanych ozdób w kropki: kapelusz, muszka, wąsy, okulary i w dowolny sposób swoją postać przyozdobić.

A. Kucyniak

Zobacz zdjęcia: