Aktywni!

„Co z tą energią?”

Czas płynie bardzo szybko i realizacja naszego projektu w ramach programu „Aktywny w szkole - aktywny w życiu” dobiega końca.

Trzy lata minęły „jak z bicza strzelił”, a były to bardzo aktywne lata; działania prowadzone w sekcjach naukowych, festiwale nauki, konkursy, Ponadregionalne Warsztaty Naukowe, wycieczki i obozy - to tylko kilka przykładów uczniowskiej aktywności. Nadszedł czas podsumowań.

Głównym celem działania w szkołach był projekt naukowo - badawczy, który z pomocą nauczycieli był realizowany przez ostatnie ponad dwa lata. My zajmowaliśmy się szeroko rozumianą energią. Tytuł naszego projektu brzmi „Co z tą energią?” Ważnym, końcowym etapem realizacji każdego projektu była prezentacja jego rezultatów szerokiej publiczności na VI Ponadregionalnych Warsztatach Naukowych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach 24 marca 2012r. Grupa najaktywniejszych uczniów przygotowała film pokazujący nasz projekt w pigułce. Zapraszamy do obejrzenia i wspólnej odpowiedzi na pytanie, co z tą energią?