Wycieczka klas II SP

WŚRÓD EGZOTYCZNYCH ZWIERZĄT!

Dnia 14 czerwca 2017r. uczniowie klas II pojechali do opolskiego ZOO obejrzeć głównie egzotyczne zwierzęta, poznać ich nazwy, wygląd oraz tryb życia. Potem udali się do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach. Tam uczestniczyli w lekcji muzealnej ,,Od ziarenka do bochenka. Chleb nasz powszedni”.

Zapoznali się też z dawnym stylem życia, narzędziami pracy oraz tradycjami. Podczas zajęć mogli degustować chleb ze smalcem upieczony przez tamtejszego piekarza.

Największe wrażenie wywarła jednak na nich szkoła oraz dawne metody nauczania, spotkanie z kowalem.

Pogoda i humory jak zawsze dopisały.

Agnieszka Grzybowska

Anna Neuhof