Działania czytelnicze

Podsumowanie ogólnopolskiej akcji PoczytajMY!

,,Ten najszczęśliwszy z ludzi, któremu nic zapału do książek nie ostudzi”.
                                                                               (Jan Kasprowicz )

W roku szkolnym 2016/2017 uczennice z klasy IB gimnazjum włączyły się w ogólnopolski program, którego głównym celem było promowanie czytelnictwa wśród młodszych kolegów i koleżanek.

Zgodnie z założeniami w szkole powstał Klub czytelniczy, w skład którego weszły gimnazjalistki: Emilia Kałus, Sara Januszkiewicz, Justyna Kawecka oraz Agata Miebes.

Zadaniem uczestniczek było przygotowanie spotkań czytelniczych dla młodszych kolegów i koleżanek.

Gimnazjalistki zorganizowały akcje czytelnicze dla uczniów klas drugich SP - podczas spotkań czytały wybrane baśnie, poszerzały wiedzę na temat pszczółek oraz bohaterów literackich. Relacje z działalności Klubu składane były w roku szkolnym 2016/2017 na ogólnopolskiej platformie Centrum Edukacji Obywatelskiej przez opiekunkę grupy.

Głośne czytanie młodszym uczniom pomogło rozwijać ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość a zarazem wzbudzać w nich ciekawość świata, natomiast młodzież biorąca udział w projekcie miała możliwość rozwijania umiejętności pracy w grupie rówieśniczej.

Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w działania na rzecz innych.

,,Kto czyta książki - żyje podwójnie."

Wanda Rutko