Konkurs z języka niemieckiego

Finaliści i laureaci Wojewódzkiej Olimpiady z języka niemieckiego

Towarzystwo Społeczno-Kulturalnie Niemców Województwa Śląskiego organizuje co roku konkurs językowy dla dzieci i młodzieży. W pierwszym etapie organizowanym w szkołach mogą wystartować  najlepsi uczniowie z języka niemieckiego. Do kolejnego etapu zostaną zaproszeni najlepsi.

Nasza szkoła co roku gości finalistów olimpiady z języka niemieckiego. Zarówno ze szkoły podstawowej, jak i z gimnazjum zmierzyło się 46 uczniów z całego województwa.

Nasza szkoła miała również swoich reprezentantów ze szkoły podstawowej: Krzysztofa Swobodę z IVa, Rafaela Tulca z Vc oraz Roberta Radaja z VIa. Z gimnazjum największa znajomością języka niemieckiego wykazali się Elżbieta Galli (IIId) oraz Marek Pielczyk (IIIb).

Podczas uroczystej gali 14 czerwca nagrodzono wszystkich finalistów.

Lauretami zostali: Robert Radaj – zdobył III miejsce oraz Elżbieta Galli – VI miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a naszym absolwentom życzymy dużo sukcesów!

A. Grycman