"Razem dla chemii"

Projekt czesko-polski "Razem dla chemii" nadal trwa!

W ostatnich miesiącach gimnazjaliści ZSG w Nędzy, którzy biorą udział w projekcie czesko-polskim "Razem dla chemii", mieli okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc.

Odwiedzili Szkołę Pielęgniarstwa i College of Nursing w Ostrawie, gdzie przygotowali własne kremy i maści.

Zwiedzili Świat Techniki w Dolnych Vitkowicach. Mieli możliwość obejrzenia fabryki Kofoli w Krnovie.

Byli również w miejscowości Frydek-Mistek, gdzie zapoznali się z linią produkcyjną ciastek Marlenka i rokoszowali smakiem wszystkich wyrobów tej fabryki.

Przed nami jeszcze dwa wakacyjne wyjazdy. Nasi uczniowie już czekają na kolejne spotkanie z ich czeskimi rówieśnikami.

Barbara Zapłata