DZIEŃ DZIECKA 2017

Obchody Dnia Dziecka w klasach IV-VI

1 czerwca to szczególna data – Dzień Dziecka. W naszej szkole tego dnia nie było lekcji, bo nauczyciele i Rada Rodziców zorganizowali dla uczniów szereg atrakcji.

Już od rana wszystkich witały Myszki Mini i Miki, które miały dla każdego coś słodkiego. Następnie wszystkie dzieci – duże i małe, dały się porwać magii.

Iluzjonista Dawid, zaproszony przez Radę Rodziców, pokazał triki, które wzbudziły zachwyt publiczności.

Ważnym punktem obchodów Dnia Dziecka był udział w ogólnopolskiej akcji – „Jak nie czytam, jak czytam”.

Nasi uczniowie w ciszy i skupieniu przenieśli się w świat ulubionych książek. Podsumowano także szkolne konkursy – biblioteczny, ortograficzny, interpunkcyjny i matematyczno-przyrodniczy.

Kolejną atrakcją był zorganizowany przez Samorząd Uczniowski „Talent Show”.

Przed społecznością szkolną wystąpili wszyscy chętni uczniowie, którzy zaprezentowali swoje niezwykłe umiejętności.

Mieliśmy więc okazję podziwiać taniec, śpiew, recytację, układanie kostki Rubika, składanie origami i występy akrobatyczne.

Każdy z występujących otrzymał wielkie brawa i małe co nieco. Przed uczniami zaprezentowali się także Drengowie Znad Górnej Odry pod dowództwem pana Rafała Lincnera.

Zajęcia sportowe również wzbudziły wiele emocji – dziewczyny tańczyły zumbę, a chłopcy rozegrali turniej piłki nożnej.

Dzień Dziecka był bardzo udany i zostanie na długo zapamiętany.

I. Pielczyk

Zobacz zdjęcia: