UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZYM

Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy

25.04.2017r. klasy II po raz kolejny przystąpiły do Ogólnopolskiego Konkursu Ekologiczno-Przyrodniczego. Konkurs ten jest organizowany przez EDI – firmę z branży edukacyjnej, która powstała by urozmaicać program zajęć i zachęcać uczniów do rozwijania swoich umiejętności.

Konkurs miał na celu kształtowanie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej a także propagowanie obchodów związanych z Dniem Ziemi. Zakres tematyczny, który musiały opanować dzieci by napisać nadesłany test obejmował:

• życie w ekosystemach np. las, łąka
  • rola zwierząt w środowisku
  • zagrożenia dla środowiska ze strony człowieka
  • ochroną środowiska
  • znaczenie wody w życiu człowieka
  • segregacja odpadów
  • zwierzęta i rośliny chronione
  • zanieczyszczenia powietrza
  • wpływ przyrody nieożywionej na życie.

Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy jest podzielony na dwie części: jedna polegała na rozwiązaniu testu wyboru, druga na wykonaniu pracy plastycznej pt.”Zagadnienie ekologiczne”.

W rozgrywkach konkursowych z naszej szkoły uczestniczyło 7 osób z klas II. W czerwcu zostaną ogłoszone wyniki tego konkursu.

Trzymajmy więc kciuki za naszych uczestników!

Koordynatorzy konkursu

Agnieszka Grzybowska