Akcja "Poczytaj mi, Przyjacielu"

Szóstoklasiści czytają....młodszym kolegom

25 kwietnia 2017r. w ZSG w Nędzy uczniowie klasy VIa zorganizowali szkolną akcję "Poczytaj mi, Przyjacielu", której celem  było zachęcenie młodszych kolegów z klas II-III SP do przeczytania książek.

Szóstoklasiści czytali w klasach fragmenty wybranych przez siebie powieści, przedstawiali je w formie scenek, przygotowali prezentacje multimedialne oraz krzyżówki i zagadki związane z treścią przeczytanych lektur.

Nie zabrakło nawet słodkich nagród dla zwycięzców łamigłówek. Młodsze dzieci z uwagą wysłuchały tekstów czytanych przez szóstoklasistów i z pewnością zajrzą do biblioteki, aby wypożyczyć polecane książki.

Mamy nadzieję, że akcja przyczyni się do zwiększenia czytelnictwa naszych uczniów.

Iwona Tomiczek

Zobacz zdjęcia: