Piękna nasza Polska cała!

Szkolny Konkurs Recytatorski klas II i III

Kolejna edycja szkolnego konkursu recytatorskiego już za nami. 20 marca uczniowie klas II i III prezentowali najpiękniejsze wiersze- tym razem o naszej ojczyźnie.

Organizatorami konkursu były: Sylwia Linek i Ewa Skatuła.

Jury w składzie: Kornelia Czogalik, Iwona Tomiczek i Maria Jankowska, oceniało dobór repertuaru, interpretację utworów, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy wykonawcy dostarczyli widowni wspaniałych wrażeń estetycznych. Spośród 17 recytatorów wyłoniono najlepsze wykonania.

Grand Prix konkursu powędrowało do Magdaleny Machnik z klasy III i to ona będzie nas reprezentować na Powiatowym Konkursie Recytatorskim w Raciborzu.

Zwycięzcami w klasach II zostali:

Jakub Halama II miejsce

Zuzanna Tworuszka III miejsce

Wyróżnienie otrzymali: Milena Dunkel i Hanna Kocur

Nie przyznano I miejsca.

W klasach III najlepsi okazali się:

Zofia Solich I miejsce

Jakub Kececi II miejsce

Anna Szymiczek III miejsce

Wyróżnienia powędrowały do Magdaleny Wawrowicz, Kacpra Niestroja oraz Emilii Swoboda.

Gratulujemy zwycięzcom i ich opiekunom!

Uczestnicy konkursu nagrodzeni zostali upominkami, słodyczami i dyplomami.

Najlepsi recytatorzy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.

Sylwia Linek

Ewa Skatuła