UCZYMY KAŻDEGO JĘZYKA NIEMIECKIEGO

DZIEŃ CZWARTY

Osterntag – dzień związany z Wielkanocą

23.03.2017 był kolejnym dniem w naszej szkole, który wpisał się w obchody Tygodnia z językiem niemieckim. Upłynął on pod hasłem "Ostern", czyli Wielkanoc.

Dzieci z klas IV-VI  wysłuchały prezentacji na temat tradycji i zwyczajów obchodów Świąt Wielkanocnych w krajach niemieckojęzycznych.

Uczniowie mieli również okazję sami doświadczyć tradycji "uderzania jajkiem", czyli "Ostereiertitschen".

Nasi najmłodsi, czyli klasy II oraz III brały udział w warsztatach plastycznych, które odbywały się pod hasłem "Wir feiern Ostern!" - "Świętujemy Wielkanoc!".

Dzieci zapoznały się ze słownictwem niemieckim, związanym z Wielkanocą, następnie sami stworzyli swojego Osterhase oraz Osterkorb, czyli zajączka i koszyczek wielkanocny.

Ostatnią, a zarazem najprzyjemniejszą częścią warsztatów było szukanie smakołyków pozostawionych w naszej szkole przez wielkanocnego zająca.

A. Czogała

Zobacz zdjęcia: