UCZYMY KAŻDEGO JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Deutsch macht Spaß!

Zajęcia otwarte dla naszych przyszłych uczniów z klas trzecich

W środę, 22 marca gościliśmy w auli naszej szkoły w ramach aktywnego tygodnia z językiem niemieckim trzecioklasistów  z Górek Śląskich, Babic i Zawady Książęcej wraz z rodzicami. Panią Dyrektor ucieszył fakt, że rodzice znaleźli czas i przyjechali do naszej szkoły. Lekcję poprowadziła pani Aleksandra Czogała.

Dzieci mogły się poznać oraz uczestniczyć w grach i zabawach w języku niemieckim.

Celem spotkanie było pokazanie, że zajęcia z języka niemieckiego mniejszości narodowej są ciekawe i prowadzone w spokojnej i radosnej atmosferze.

Po „lekcji” zabrałyśmy dzieci do szkoły – do strefy relaksu, do świetlicy, do kącika zabaw.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że co prawda szkoła jest duża, ale bardzo im się podoba.

W czasie poznawanie nowych miejsc w szkole rodzice mogli posłuchać dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego oraz na temat bogactwa kulturowego naszego terenu.

Na tę okazję przyjechała do nas pani Julianna Klick z Domu Współpracy Polsko Niemieckiej z Opola.

Pani Julianna poprowadziła również warsztaty dla naszych uczniów z klas piątych. Dzieci aktywnie spędziły czas uczestnicząc w dyskusji, oglądając film. Pani Julianna przekazała pamiątkowe plecaczki dla wszystkich uczniów.

Współpracujemy z DWPN już od pewnego czasu. Rok temu obecne klasy szóste miały podobne spotkanie.

Otrzymane plecaczki obserwujemy do dzisiaj.

A. Grycman

Zobacz zdjęcia: