Podsumowanie projektu BAWIMAT

REKORD POLSKI POBITY

Uczniowie klas 4 uczestniczyli w biciu Rekordu Polski w najdłuższym rozwinięciu liczby Pi.

14 marca 2017 roku w ramach podsumowania projektu mPotęga sfinansowanego przez Fundację mBanku uczniowie klas 4 uczestniczyli w Pikniku Matematycznym w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Wraz z Fundacją mBanku oraz Fundacją Dobra Sieć w Warszawie pojawiło się ponad 300 uczniów i 34 nauczycieli z ponad 30 szkół wspartych w 3. edycji mPotęgi. Podczas spotkania pobiliśmy rekord Polski w rozwinięciu liczby Pi! Utworzyliśmy najdłuższy w historii Polski „żywy” łańcuch obrazujący tę niesamowitą liczbę.

Poza biciem rekordu nasi uczniowie mieli okazję wysłuchać bardzo interesującego wykładu dr Łukasza Badowskiego p.t. „Podziwu godna liczba Pi”, rozwijać pasję do matematyki na specjalnie przygotowanych stanowiskach z grami i doświadczeniami matematycznymi, doświadczalnie oszacować liczbę Pi metodą Buffona, zwiedzić ekspozycję w Centrum Nauki Kopernik oraz zwiedzić Warszawę.

Koordynator projektu BawiMat

Małgorzata Mielnik