DZIEŃ PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

Drugoklasiści przedstawili efekty swojej pracy

6 marca 2017r. odbył się Dzień Projektów Edukacyjnych, podczas którego uczniowie drugich klas gimnazjalnych mogli przedstawić efekty swojej pracy.

Wystąpiło 10 grup projektowych, przedstawiając różnorodną tematykę projektów, od roli wolontariatu w życiu młodego człowieka, przez poszanowanie chleba, dbanie o estetykę szkoły, docenianie tego, co uczniowie mają w szkole.

Niektórzy uczniowie porównali swoje wygodne życie z życiem młodych ludzi sprzed tysiąca lat, poznaliśmy też bliżej bohaterskie wyczyny polskich pilotów w bitwie o Anglię, dowiedzieliśmy się, jakie znaczenie w naszym życiu mają barwy i zapachy.

Nie zabrakło tematów związanych z życiem uchodźcy oraz symboliką naszych cmentarzy.

Występom przyglądali się uczniowie klas pierwszych, którzy już za rok staną na scenie ze swoimi projektami.

Jury w składzie: K. CzogalikW. Rutko oraz A. Wojtek postanowiło wyróżnić następujące grupy projektowe:

Grupę p. Izabeli Pielczyk (Agnieszka Swoboda, Aleksandra Suszka, Zuzanna Orłowska, Dominika Gołąbek, Dominika Janosz)

Czy uczniowie naszej szkoły doceniają to co mają?

Grupę p. Edyty Pali (Wiktoria Tworuszka, Wiktoria Ryszka, Kamil Bochenek, Dżesika Weiser, Wiktoria Smołka, Roksana Paź, Dawid Porwoł)

Czy uczniowie mają wpływ na wygląd i estetykę szkoły?

Grupę p. Ilony Sadowskiej (Patrycja Paszenda, Adrianna Łozowy, Ismena Groborz, Marta Brauner)

Czy wolontariat ma znaczenie w życiu młodego człowieka?

Grupę p. Rafała Lincnera (Eliasz Rudek, Szymon Plewa, Michał Galli, Simon Czogała)

Jak wyglądałoby moje życie tysiąc lat temu?

Fragment prezentacji grupy p. Radosława Niklewicza (Paweł Michna, Kacper Tomański, Szymon Mikołajek, Adrian Piotrowski, Piotr Augustyn)

Czy szanujemy chleb tak samo jak kiedyś?

Wyróżnione grupy zaprezentowały się jeszcze raz – 7 marca 2017r. - przedstawiając projekty swoim rodzicom (po południu, przed spotkaniami z wychowawcami).

Gratulujemy uczniom udanych projektów, dzięki którym nie tylko podzielili się swoimi pasjami i zainteresowaniami, ale także pokazali efekty pracy zespołowej.

Dziękujemy także Jury za ocenę projektów. Podziękowania składamy rodzicom za wsparcie, a nauczycielom za prowadzenie grup projektowych.

Życzymy klasom pierwszym udanych wyborów tematyki projektowej w przyszłym roku szkolnym.

Anna Wojtek