Powiatowy Konkurs Pieśni i Pastorałki Niemieckiej „Das große Weihnachtssingen 2016/2017

KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

12 stycznia 2017r. w Kornowacu odbył się Powiatowy Konkurs Pieśni i Pastorałki Niemieckiej „Das groβe Weihnachtssingen 2016/17” dla uczniów szkół podstawowych uczących się języka niemieckiego jako języka mniejszości.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 6 szkół: ZSO Chałupki, ZSP Kobyla, ZSP Pogrzebień, SP 13 Racibórz, ZSP Rzuchów, ZSG Nędza.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie: młodsza – kl. 1-3 oraz starsza – kl. 4-6  osób.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

- Blanka Mrohs – klasa II a

- Emilia Swoboda – klasa IIIb

- Marta Grycman – klasa IVa

Emilia zajęła III miejsce, Marta II miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Serdecznie gratulujemy uczestnikom.

Do konkursu przygotowana była również Nadia Wiesner, niestety grypa nie pozwoliła jej wystartować.

Po zakończeniu przesłuchań, w trakcie obrad komisji, odbywały się dla uczestników konkursu świąteczne warsztaty artystyczne, podczas których dzieci z obu kategorii wiekowych miały możliwość wykonania dla swoich opiekunów i dla siebie pamiątkowych upominków i kartek nawiązujących do tematyki świątecznej i zimowej.

A. Grycman

Zobacz zdjęcia: