I edycja ogólnopolskiego konkursu Strażnicy Sieci zakończona!

Tytuł „Szkoła Strażników Sieci 2016” dla ZSG w Nędzy

Internet towarzyszy nam w codziennej zabawie, nauce i rozmowach. Ważne jednak, aby cyberprzestrzeń była dla każdego miejscem bezpiecznym, aby uczniowie korzystali z niej mądrze, nie rezygnując przy tym z ulubionych form spędzania czasu!

Naszym uczniom zależy na bezpieczeństwie, dlatego chętnie zaangażowali się w kolejne przedsięwzięcie.

Ogólnopolski konkurs plastyczny "Strażnicy sieci" skierowany był do uczniów w wieku 8-12 lat. W projekcie udział wzięło ponad 350 placówek edukacyjnych z całej Polski, promując tak ważną kwestię jaką jest bezpieczeństwo dzieci w Internecie.

Wystarczyło puścić wodze wyobraźni i przenieść swoją artystyczną wizję na papier, wcześniej poszukując odpowiedzi na takie pytania jak: Co to jest cyberprzemoc? i Jakie są zagrożenia płynące z Sieci?

Uczniowie klasy III a, w swoich pracach nie zapomnieli o Czerwonym Lwie – Strażniku Sieci, który chroni najmłodszych w Internecie.

Promując ideę Bezpiecznego Internetu sami stali się Strażnikami Sieci, a przy tym dobrze się bawili zdobywając certyfikat: Szkoła Strażników Sieci 2016!

wychowawca Sylwia Linek

Zobacz zdjęcia: