Z kulturą za pan brat!

TEATRALNIE I FILMOWO!

Uczniowie klas IV-VI SP w I półroczu nauki mieli okazję, aby spotkać się z prawdziwą kulturą i sztuką. Listopadowy wyjazd klas piątych do RCK na spektakl muzyczny "Bogowie i herosi-opowieści Afrodyty" był okazją do utrwalenia znajomości treści mitów greckich, a grudniowa wycieczka klasy IVa do Teatru Ziemi Rybnickiej na inscenizację "Tajemniczego ogrodu" zaowocowała poznaniem terminologii związanej z teatrem i możliwością porównania wersji teatralnej z dziełem literackim.

Dodatkową atrakcją czwartoklasistów okazała się możliwość porozmawiania i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z odtwórczynią roli Marty Sowerby- aktorką znaną z telewizyjnego serialu "Szkoła", panią Joanną Litwin-Widerą.

Natomiast styczniowy wyjazd uczniów klas IV-VI do DK w Kuźni Raciborskiej był związany z filmem. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość udziału w ciekawych zajęciach "Lekcja w kinie", na których dowiedzieli się m.in. różnych ciekawostek na temat powstania dzieła filmowego.

Po zakończonej lekcji z dużym zainteresowaniem oglądali film "Tom i Huck" zrealizowany na podstawie lektury M. Twaina "Przygody Tomka Sawyera".

Kontakt z kulturą jest bardzo ważny dla młodego człowieka. Cieszymy się, że poprzez udział w wycieczkach kulturalnych nasi uczniowie zdobywają dodatkową wiedzę, rozbudzają swoją wrażliwość i estetykę, a także rozwijają zainteresowania.

I. Tomiczek