Dzień Projektów Edukacyjnych

Rozwiązali mnóstwo problemów

6 marca 2012r. odbył się Dzień Projektów Gimnazjalnych. 16 grup projektowych przedstawiło efekty swojej pracy przed młodzieżą pierwszych i drugich klas gimnazjum.

Prezentacje oceniało jury w składzie: M. Bajak, S. Mietła, A. Wojtek oraz R. Niklewicz.

Cztery grupy zostały ocenione najwyżej i mogły zaprezentować swoje projekty na spotkaniu z rodzicami. Wyróżnione projekty przygotowali:

• Aleksandra Pala, Nicol Dardzińska, Paweł Marcol, Michał WanglorzGwara śląska – pomnik staropolszczyzny i zwierciadło dziejów regionu”, pod opieką dr Kornelii Czogalik
  • Aneta Bluszcz, Laura Cebula, Wiktoria Młynek, Anna TumulkaPo co nam ta geografia?, pod opieką mgr Bernadety Oleszowskiej
  • Paulina Feszter, Kinga Twardowska, Magdalena Konkol, Bernadeta AdamczykRodzaje i właściwości drewna, a jego zastosowanie.”, pod opieką mgr Edyty Pali
  • Magdalena Wawrzyniak, Magdalena Łukowska, Justyna Augustyn, Daniela Achtelik, Dominika SorokaCzy woda szkolna pod względem chemicznym jest zdatna do picia?”, pod opieką mgr Barbary Zapłaty

Nad całością czuwała mgr Anna Wojtek – Szkolny Koordynator Projektów Edukacyjnych, która z wielkim zaangażowaniem monitorowała przebieg przygotowywania projektów.

Wyróżnionym gratulujemy, a „pierwszakom” życzymy powodzenia i pomysłowości w przygotowywaniu projektów w przyszłym roku szkolnym.

Zobacz nagrania:

Czy woda szkolna pod względem chemicznym jest zdatna do picia?

Jak przebiegają przygotowania do EURO 2012?

Gwara śląska - pomnik staropolszczyzny i zwierciadło dziejów regionu.

W jaki sposób porusza sie motorower?

Czy znasz swoją miejscowość - okiem obiektywu.

Grzech pierwszych rodziców i jego skutki w wybranych treściach.

Wpływy kultury niemieckiej na nasz region.

Zapożyczenia z języków obcych w slangu młodzieżowym.

Jakie istnieją związki miejscowości Nędza z literaturą polską?

Rzeka Sumina - przyjaciel czy wróg?

Po co nam ta geografia?

Rodzaje i właściwości drewna, a jego zastosowanie.

Czy wszyscy mówimy po angielsku?

Parkour - chwilowa moda czy styl życia?

Odnawialne źródła energii - nadzieja ekologicznego świata (grupa 1)

Odnawialne źródła energii - nadzieja ekologicznego świata (grupa 2)