Noworoczna wycieczka integracyjna klasy IA gimnazjum do Raciborza

SZLAKIEM RACIBORSKICH ZABYTKÓW

Dnia 2 stycznia 2017r. gimnazjaliści klasy IA wybrali się do Raciborza, by poznać historię swojego regionu. Centralnym punktem programu była wizyta na Zamku Piastowskim, podczas której uczniowie zobaczyli m.in.: kaplicę pw. św. Tomasza Becketa (Kantuaryjskiego), dom książęcy, najstarsze w Polsce graffiti, modele okrętów żaglowych oraz zbroję husara pocztowego.

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się wśród uczniów Śląskie Sherwood.

Wystawa gromadziła szereg eksponatów botanicznych, skamielin, wypchanych zwierząt śląskich lasów, narzędzia leśników oraz przekroje drzewa.

Kolejną atrakcją okazała się izba tradycji śląskiego więziennictwa, która mieściła zbiory i pamiątki odnoszące się do tradycji Służby Więziennej.

Uczniowie mogli zobaczyć odznaczenia resortowe (dawne i współczesne), elementy oryginalnego umundurowania, w tym także replikę munduru z okresu międzywojennego.

Po zwiedzeniu zamku uczniowie udali się do Ośrodka Sportu i Rekreacji, ponieważ końcowym punktem wycieczki była gra w kręgle.

Wspólna zabawa sprawiła wszystkim dużo radości, pozostawiła wiele pozytywnych wrażeń  i przyczyniła się do integracji zespołu klasowego.

W. Rutko

Zobacz zdjęcia: