Nasze grono się poszerza!!!

TO JUŻ NASZ 3 SEMESTR PRACY Z INNOWACYJNYM PROGRAMEM INSTA.LING DLA SZKÓŁ!!!

VII Edycja Programu Insta.Ling dla Szkół odniosła wielki sukces – bierze w niej udział ponad 3000 nauczycieli, a regularnie korzysta 60000 uczniów z całej Polski. W naszej szkole do pracy z programem zaangażowało się 117 uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej oraz 58 uczniów gimnazjum. Uczniów koordynują anglistki: Anna Wojtek, Izabela Pielczyk, Aneta Kobylańska-Bartczak oraz polonistka Iwona Tomiczek.

Nauka słówek (język angielski i ortografia polska) odbywa się w ciekawej formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu uczniowie nie są przytłoczeni nadmiarem nowego materiału, ani nie tracą czasu na powtórki słówek, które już świetnie znają. Uczniowie poświęcają 5-10 minut dziennie na wykonanie prostej sesji, dzięki której uczą się nowych słówek, ale także utrwalają poznane wcześniej słownictwo. Słówka wprowadzane są do systemu z 1 lub 2-tygodniowym wyprzedzeniem, więc uczniowie znają większość słownictwa przedstawianego na lekcjach i nie tracą czasu na przepisywanie nowych słówek do zeszytu. Ponadto, program uczy poprawnej wymowy. Nad całym procesem czuwa nauczyciel – koordynator, który co tydzień wprowadza do bazy 20-50 nowych słówek, monitoruje postępy każdego dziecka oraz motywuje do aktywnej nauki. Dzięki uczestnictwie w programie, uczniowie nie tylko szlifują język angielski i polski, ale także cieszą się ze swoich osiągnięć na lekcjach. Każdy może otrzymać dodatkowe (tygodniowe lub miesięczne) oceny z aktywności. Rodzice także mogą uczestniczyć w procesie nauki swoich dzieci – monitorując ich postępy poprzez założenie konta rodzica.

Do tej pory udało nam się zdobyć srebrne certyfikaty ( w V i VI edycji programu), ale nadal staramy się uzyskać złoty certyfikat. Na pochwałę zasługują wszyscy aktywni uczniowie, a w szczególności klasa VI b, która z programem uczy się już 3 semestr!

Dziękujemy wszystkim uczniom za sumienność i wytrwałość. Życzymy dalszych sukcesów w przyszłości.

Zapraszamy także do odwiedzenia strony: https://instaling.pl/ i wzięcia udziału w kolejnej edycji programu.

Anna Wojtek