CO GROZI NIELETNIM ZA POPEŁNIENIE PRZESTĘPSTWA?

W poniedziałek 12 grudnia do naszej szkoły przyjechał komisarz Mirosław Szymański, który przeprowadził pogadankę z uczniami klas drugich gimnazjum. Tematem spotkania były narkotyki i dopalacze oraz zagrożenia, jakie te substancje niosą ze sobą. Uczniowie dowiedzieli się, jakie procedury są podejmowane w przypadku znalezienia u nieletniej osoby środków odurzających. Rozmawiano również o odpowiedzialności karnej nieletnich.

"Mundurowy apelował do młodych ludzi o rozwagę i świadome podejmowanie decyzji, które mogą mieć wpływ na ich całe późniejsze życie. Ponadto policjant przedstawił młodzieży zagrożenia płynące z cyberprzemocy i cyberprzestępczości". Na koniec spotkania uczniowie otrzymali zadanie domowe – obejrzenie filmu "Kuzyn", którego współtwórcą jest raciborska policja.
Serdecznie dziękujemy Panu komisarzowi za pouczającą lekcję.

Cytat pochodzi ze strony raciborskiej policji.

Organizatorka spotkania - B. Zapłata