Rozstrzygnięcie ogólnopolskiego konkursu dla nauczycieli

II MIEJSCE DLA NAUCZYCIELA EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ – SYLWII LINEK

9 grudnia został rozstrzygnięty konkurs dla nauczycieli polegający na przygotowaniu ciekawych aktywności dla uczniów szkół podstawowych, które przybliżą im zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem – jak żyć w zgodzie ze zwierzętami i jak dbać o równowagę w przyrodzie, by uświadomić dzieciom, jak wielki wpływ na środowisko ma człowiek i pokazać im, że już teraz mogą się przyczyniać do ochrony przyrody. Z radością informujemy, że laureatką konkursu została Sylwia Linek - nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej w naszej szkole.

Konkurs realizowany był w ramach projektu „Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych” mającego na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród uczniów szkół podstawowych oraz zainspirowanie nauczycieli do ciekawego wprowadzania tematyki zrównoważonego rozwoju do szkół.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu od 3 do 6 aktywności dla uczniów, których celem jest zbadanie, jaki mogą mieć wpływ na szeroko pojęte środowisko i ekosystem, nabycie przez nich świadomości ekologicznej oraz wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju, a propozycje aktywności należało opisać według wskazówek. Do najważniejszych kryteriów oceny zaliczały się: oryginalność pracy, autorski charakter koncepcji opracowania, walory merytoryczne oraz zrozumiały język przekazu.

Wszystkie przesłane prace oceniało jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele wydawnictwa SIGMA i miesięcznika AURA, doradcy metodyczni oraz egzaminatorzy OKE Kraków, naukowcy z Uniwersytetu Rolniczego oraz przedstawiciele Fundacji Uniwersytet Dzieci.

Prace laureatów staną się w całości lub fragmentach częścią scenariuszy lekcji i zostaną przygotowane we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin nauki, a następnie opublikowane na stronie www.scenariuszelekcji.edu.pl i w miesięczniku AURA oraz zaprezentowane podczas konferencji podsumowującej projekt na początku 2017 r.

Szczegóły na stronie: