Odświętna lekcja biblioteczna

STO LAT DLA PANI WANDY CHOTOMSKIEJ

Za oknem październik, w prognozie deszcz, choć słońce wciąż walczy z chmurami, a w bibliotece wielkie święto. 26 października swoje 87 urodziny obchodzi Wanda Chotomska. Z tej okazji zorganizowano lekcję biblioteczną, której głównym celem było przybliżenie, zaproszonym gościom, postaci tej pisarki.

Najpierw uczniowie musieli odgadnąć o kim w ogóle będzie mowa! Z okładek jej książek chochlik jesienny powycinał tytuły. więc uczniowie z rozsypanek literowych je układali. Życiorys przeplatany był wierszami pochodzącymi z jej twórczości oraz piosenkami i filmami jej pomysłu.

Kulminacyjnym punktem lekcji było przygotowanie życzeń urodzinowych dla pisarki – uczniowie indywidualnie pracowali nad kartkami urodzinowymi.Wyślemy je wszystkie na domowy adres pisarki. Mamy nadzieję, że się ucieszy.

M. Kobryń

Zobacz zdjęcia: