Bijemy rekord WOŚP 2016

NAJWIĘKSZA NA ŚWIECIE LEKCJA UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY!

17 października  o godz. 12.00 już po raz kolejny chętni uczniowie klas II i III SP wzięli udział w akcji bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą liczbę osób. Akcję po raz czwarty zorganizowała Fundacja WOŚP, w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i uczymy ratować”, której celem jest  promowanie nauki pierwszej pomocy.

Tegoroczna akcja udzielania pierwszej pomocy była pierwszą próbą zdobycia wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa.
Próba bicia rekordu okazała się świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie przez najmłodszych uczniów naszej placówki. Wydarzenie  to pokazało, że chcemy i umiemy udzielać pierwszej pomocy. Dziękujemy uczniom, nauczycielom i pielęgniarce szkolnej  za włączenie się do akcji!

E. Skatuła
A. Grzybowska