Z wizytą w Szkółce Leśnej w Nędzy

ZAJĘCIA KLAS II I III W TERENIE

W ostatnim czasie klasy II i III SP udały się na wycieczkę do pobliskiej Szkółki Leśnej. W największej w kraju szkółce kontenerowej uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, która dostarczyła im cennych informacji o zwierzętach i roślinach naszych lasów oraz zależnościach pokarmowych między organizmami zamieszkującymi las.

Po prezentacji dzieci udały się na teren szkółki, gdzie zapoznały się z jej pracą oraz dowiedziały się, że las nie rośnie sam, ale potrzebuje pomocy człowieka. Oglądały hale, a także maszyny, których używa się w codziennej pracy oraz sadzonki, z których kiedyś wyrosną piękne drzewa.

Dowiedziały się również, że sadzonki hodowane w szkółce, wysyłane są do krajów w całej Europie.

Pobyt zakończylł się pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Pobyt w szkółce leśnej wzbogacił wiedzę przyrodniczą najmłodszych uczniów i pozwolił zrozumieć konieczność dbania o środowisko przyrodnicze.

Wychowawczynie klas II i III

Zobacz zdjęcia: