Gościliśmy Wikingów

LEKCJA HISTORII W KLASIE IIB SP

Postanowiliśmy z Kamilem pokazać nasze rodzinne hobby. Należymy do Stowarzyszenia: Drengowie znad Górnej Odry. Odtwarzamy rodzinę wikińską z czasów wczesnego średniowiecza. Nasze stroje wzorowane są na tych z epoki (źródła to opracowania znalezisk archeologicznych).

Uczniowie na spotkaniu z historią mieli okazję zobaczyć nie tylko stroje z epoki ale również naczynia, biżuterię itd.

Dużą ciekawość wzbudza zawsze pokaz walki i formacji bojowych. Uczniowie mogli zobaczyć i dotknąć uzbrojenia, gdyż posiadamy wierne repliki broni: przeszywanica, pancerz lamelkowy, miecz, tarcze, noże, topory.

Była to okazja by zaczerpnąć wiedzy nie tylko z książki i internetu ale dotknąć historii bezpośrednio. Uczniowie mieli możliwość przenieść się w odległe czasy, wzbogacić swą wiedzę z zakresu historii, przyrody i zdrowego spędzania czasu.

Opracował Rafał Lincner

Zobacz zdjęcia: