Wycieczka integracyjna klas IV

CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE

W ramach integracji i poznawania śląskich atrakcji klasy IV wybrały się 4 października na wycieczkę do Sztolni w Zabrzu i Palmiarni w Gliwicach. Uczniami opiekowały się panie: Mirosława Teresiak, Iwona Tomiczek, Małgorzata Kozielska, Agnieszka Drost i Izabela Pielczyk. Mimo że pogoda zawiodła, humory wszystkim dopisywały.

Pierwszym punktem wyprawy była wizyta na Bajtel Grubie czyli Sztolni Królowej Luizy w Zabrzu. Uczniowie przeszli niskimi korytarzami, poznali maszyny górnicze, jechali podziemną kolejką, a nawet kopali węgiel. Miłą niespodzianką było spotkanie ze Skarbnikiem, który poczęstował wszystkich słodyczami.

Po podziemnych atrakcjach przyszła pora na zabawę w Parku 12C. Ten plenerowy kompleks pozwala w atrakcyjny sposób poznać zagadnienia związane z żywiołami ziemskimi, technikami wydobywania węgla i energią w przyrodzie.

Następnie klasy IV udały się do Palmiarni w Gliwicach, gdzie skorzystały z możliwości bezpośredniego kontaktu z egzotyczną przyrodą. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali, dotykali i wąchali rośliny, które dotąd znali tylko z książek.

Wycieczka klas IV była bardzo udana, wszyscy wrócili pełni wrażeń i już czekają na kolejną wyprawę.

Wychowawcy klas IV

Zobacz zdjęcia: