Akcja ekologiczna

DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI

W ramach 23. edycji ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata - Polska 2016, która przebiega pod hasłem „Podaj dalej... drugie życie odpadów" nasza szkoła bierze udział w nowym przedsięwzięciu ,,Drugie życie książki”

Głównymi celami akcji są:

- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,

- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,

- uświadomienie uczniów o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

Każdy, kto ma w domu prywatną biblioteczkę wie, że sam fakt posiadania książek na półce jest powodem do dumy i radości. I choć wszystkie, z definicji, darzy bezinteresowną miłością, po chwili zastanowienia wskazać mógłby przynajmniej jedną książkę, do której żywi uczucia nieco mniejsze – pochopny zakup, nietrafiony prezent, utwór, z którego się wyrosło, lub który po prostu się znudził.

Książka, której nikt nie bierze w ręce traci swą magiczną moc.

Nie można jej zmarnować!

Nasza rada?

Znajdziemy jej nowego właściciela!

Zasady udziału w przedsięwzięciu Drugie Życie Książki są proste: wystarczy przynieść jedną lub kilka książek (oczywiście tylko za zgodą rodziców).

Czas na porządki w domowych biblioteczkach, na strychach czy w piwnicach!

Książki przeczytane, aktualne i w dobrym stanie weźcie ze sobą do szkoły!

Szukamy książek ciekawych, przydatnych innym – tytułów dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

Będziemy zbierać lektury szkolne, stare podręczniki, książki przygodowe, historyczne, popularnonaukowe, przyrodnicze, dokumentalne, biografie i kryminały.

Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele!

Zwracamy się do Was z ogromną prośbą o przyniesienie książek i makulatury. Książki zostaną sprzedane do antykwariatu a makulatura na skup.

Otrzymane pieniądze wesprą działania szkoły.

Akcja zbierania książek i makulatury będzie trwała

od 28.09 – 12.10.2016r.

Z góry bardzo dziękujemy!