Serduszkowe święto

Walentynki

Z jednodniowym opóźnieniem (z racji ferii zimowych i umiejscowienia lekcji wychowawczej w planie zajęć) uczniowie świętowali walentynki.

Wszyscy gimnazjaliści spotkali się w auli szkolnej na godzinie wspólnej zabawy. Po zapoznaniu się z biografią św. Walentego i krótkim referacie, wyjaśniającym pochodzenie walentynkowej tradycji, członkowie SU – inicjatorzy całości – przystąpili do rozdzielania zebranych wcześniej walentynkowych pozdrowień.

Każda klasa, żeby odebrać kartki, musiała zbiorowo wykonać pieśń o miłości, a także prawidłowo połączyć fiszki z imionami w słynne pary literacko-historyczne.

Zaśpiewać musieli też wychowawcy klas, jako że i dla nich znalazło się kilka walentynek.

Tak wypełniona lekcja wychowawcza z pewnością zostanie na dłużej w pamięci uczniów. A przy okazji zostaną w niej może i fragmenty wiedzy, która z „normalnych” lekcji tak szybko wyparowuje.

K. Czogalik