Witamy nowy rok szkolny 2016/2017!

PIERWSZY DZWONEK ZABRZMIAŁ!

1 września 2016r. w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Nędzy zabrzmiał pierwszy dzwonek, który oznajmił, że skończył się czas wakacji, a nadeszła nauka. Wszyscy nauczyciele i uczniowie punktualnie o godz. 9.00 spotkali się na sali gimnastycznej, aby powitać kolejny rok szkolny. Niestety, w tym roku po raz pierwszy w szkolnych ławkach nie usiądą pierwszoklasiści szkoły  podstawowej.

Bez tradycyjnych tyt pełnych słodyczy rozpoczęła się akademia inaugurująca nowy rok szkolny 2016/2017. Po wniesieniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego  głos zabrała pani dyrektor, która ze smutkiem przypomniała o braku klas pierwszych SP. Po słowach wstępu zapoznała wszystkich z treścią listu Rzecznika Praw Dziecka. Zachęcał on dzieci m.in. do podjęcia aktywnych, szkolnych działań, dyskusji, do wyrażania własnych opinii i emocji. Następnie pani dyrektor poprosiła wychowawców klas czwartych i piątych o odczytanie listy obecności nowych uczniów. Po chwili na środku sali wychowawcy czwartoklasistów i piątoklasistów z dumą  prezentowali swoich  wychowanków.  W czasie akademii przedstawiono również uczniów klas pierwszych gimnazjum. Następnie pani dyrektor poinformowała o planowanych w dniu dzisiejszym odjazdach autobusów szkolnych oraz przypomniała, w której sali po akademii odbędzie się spotkanie uczniów z nauczycielami.

Wierzymy, że nowy rok szkolny przyniesie wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły wiele satysfakcji i zadowolenia z pracy.

A za rok.........WAKACJE, ZNÓW BĘDĄ WAKACJE....!!!

I. Tomiczek

Zobacz zdjęcia: