Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016

OSTATNI DZWONEK ZABRZMIAŁ!

24 czerwca 2016r. zabrzmiał ostatni dzwonek, który oznajmił koniec roku szkolnego i początek wakacji. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele ZSG w Nędzy punktualnie o godz. 9.00 zebrali się na sali gimnastycznej, aby uroczyście pożegnać kolejny rok pracy.

Tradycyjnie akademia rozpoczęła się od części oficjalnej, w czasie której wniesiono sztandar szkoły i odśpiewano hymn narodowy. Nie zabrakło przemówienia pani dyrektor, która odczytała również treść listu Rzecznika Praw Dziecka. W kolejnym punkcie programu tradycyjnie trzecioklasiści przekazali sztandar uczniom klas drugich gimnazjum. Po zakończeniu tej ceremonii pani dyrektor poprosiła wychowawców klas trzecich gimnazjum o ostatnie oficjalne zaprezentowanie swoich uczniów. Jako pierwsza rozpoczęła pani W. Rutko. Po wystąpieniu na środku sali wszystkich uczniów klasy IIIa nastąpiło rozdanie świadectw, a osoby wyróżnione nagrodzono książkami ufundowanymi przez Radę Rodziców. Po rozdaniu świadectw wszystkim absolwentom szkoły zebrani na sali gimnastycznej gromkimi brawami pożegnali klasy trzecie gimnazjum.

Po uroczystym pożegnaniu absolwentów pani dyrektor zwróciła się do wychowawców klas szóstych, aby po raz ostatni sprawdzili obecności swoich wychowanków. Najpierw została poproszona o głos wychowawczyni klasy VIa, która zaprosiła swoich uczniów na środek sali. Absolwentom szkoły podstawowej wręczono świadectwa, a uczniowie wyróżniający się dodatkowo otrzymali nagrody książkowe. Po zaprezentowaniu się wszystkich szóstoklasistów nadeszła pora na odczytanie i nagrodzenie pozostałych uczniów szkoły podstawowej i klas I-II gimnazjum, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu w bieżącym roku szkolnym. Uczniowie cierpliwie oklaskiwali wszystkie wyróżnione osoby. Kolejnym punktem akademii było zaproszenie na środek sali uczniów ze 100% frekwencją i nagrodzenie ich dyplomem oraz słodyczami. Pod koniec części oficjalnej pani dyrektor uroczyście pożegnała nauczycieli, którzy od nowego roku szkolnego nie będą już pracować w ZSG w Nędzy: panią U. Jankowską , panią M. Chobot oraz panią A. Dudek. Po wręczeniu kwiatów nauczycielkom nastąpiło wyniesienie sztandaru szkoły i tym samym rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas szóstych.

Motywem przewodnim występu szóstoklasistów był symboliczny klucz, który został wręczony na początku uczniom przez gimnazjalistę. Klucz jako symbol nowej drogi życia, nowych ścieżek, otwarcia drzwi do gimnazjum i do wiedzy, przeplatał się przez całą część artystyczną. Uczniowie, pod opieką wychowawczyń: pani I. Tomiczek, pani I. Pielczyk oraz pani M. Teresiak, zaprezentowali swoje umiejętności, zdolności i ukryte talenty w różnych dziedzinach, takich jak m.in.: sport, taniec, muzyka, plastyka, piosenka. Po każdej prezentacji szóstoklasiści dziękowali swoim nauczycielom, wręczając im na pamiątkę klucze z własnoręcznie wykonanymi breloczkami w kształcie cyfry 6. Finałowa piosenka M. Grechuty, kończąca tegoroczną część artystyczną, wywołała u niejednego ucznia łzę wzruszenia.

Po występie szóstoklasistów pani dyrektor jeszcze raz zabrała głos. Przypomniała o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji, po czym zapytała uczniów, co nastąpi po dzisiejszym otrzymaniu świadectw. Wszyscy uczniowie zgodnie i głośno wykrzyknęli, że nadchodzą wakacje, po czym wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

Nauczycielom oraz uczniom życzymy udanego wypoczynku i podpisujemy się pod słowami Rzecznika Praw Dziecka:

"Wszystkim życzę dużo słońca i uśmiechu! Wypoczywajcie bezpiecznie!"

Zobacz zdjęcia: