Aktualności 2015/2016

Do nauki - gotowi - START!

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

1 września rozpoczęliśmy w naszej szkole  nowy rok nauki.
O godz. 9.00 na sali gimnastycznej Pani Dyrektor powitała licznie zgromadzonych uczniów, rodziców oraz nauczycieli.

Wokulski, Izabela i stary subiekt w naszym gimnazjum

NARODOWE CZYTANIE

Nawet jeżeli prawdą jest, że młodzież obecnie nie zalicza czytania książek do ścisłej czołówki swoich ulubionych rozrywek, to jednak nie można powiedzieć, żeby do cna zobojętniała na literaturę.

Dzień Kropki

WŁĄCZENI W MIĘDZYNARODOWĄ AKCJĘ

Na wszystkich zajęciach 15 września każdy uczeń naszej szkoły świętował Międzynarodowy Dzień Kropki, bo nauczyciele w ciekawy i oryginalny sposób powiązali to święto ze specyfiką swojego przedmiotu.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych!

BEZPIECZNY PRZEJAZD

Nauka przez zabawę i spotkania z ciekawymi ludźmi są najlepszym sposobem na zdobywanie wiedzy i nowych umiejętności. 18 września nasi uczniowie klas I-III mieli okazję spotkać się z pracownikami PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. i funkcjonariuszami Służby Ochrony Kolei oraz Policji.

Zajęcia terenowe w Łężczoku

LEKCJE PRZYRODY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

We wrześniu 2015 klasy szóste szkoły podstawowej brały udział w zajęciach terenowych w Rezerwacie Łężczok. 16 września 2015r. na wycieczce była klasa VIb, a 18 września - VIa,. W czasie zajęć klasy VIb panowała upalna pogoda co było czymś wyjątkowym jak na wrzesień, natomiast klasa VIa, miała optymalną temperaturę jak na takie przedsięwzięcie.

Promujemy szkołę w środowisku lokalnym!

PIKNIK "CZYM NĘDZA BOGATA?"

19 września na dziedzińcu raciborskiego zamku odbyła się impreza plenerowa pod hasłem „Czym Nędza bogata”. Na scenie zaprezentowały się grupy artystyczne gminnych ośrodków kultury, które bawiły widownię w sobotnie popołudnie, prezentując swoje osiągnięcia i dorobek artystyczny.

W zdrowiu przez cały rok!

KLASY I-III WITAJĄ KALENDARZOWĄ JESIEŃ ZDROWYMI PRZEKĄSKAMI

23 września wszyscy uczniowie klas I-III smacznie i zdrowo powitali kalendarzową jesień, rozpoczynając tym samym kolejną edycję programu "Warzywa i owoce w szkole".

Wycieczka do lasu klas III

JESIENNY SPACER

Dnia 25 września 2015 roku klasy IIIa i IIIb wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Pogoda była piękna, a las - uroczy, mienił się pełną barwą ciepłych jesiennych kolorów. W lesie rozpoznawaliśmy różne rodzaje drzew, liści, owoców.

Śpiewamy i recytujemy w środowisku lokalnym

FESTYN INTEGRACYJNY Z UDZIAŁEM NASZYCH UCZNIÓW

27 września odbył się kolejny festyn integracyjny dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin, organizowany przez Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych w Nędzy. Na prośbę organizatorów tradycyjnie już nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i aktorskie w środowisku lokalnym.

Fremdsprachen Tag, Foreign Language Day

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

28 września 2015r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Jak co roku nauczycielki języka niemieckiego i angielskiego przygotowały dla uczniów szereg atrakcji, które miały na celu zachęcenie ich do nauki języków i przybliżenie im kultury krajów anglo- i niemieckojęzycznych.

Sto lat dla naszych Chłopaków

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASACH I-III

30 września chłopcy z naszej szkoły obchodzili swoje święto.Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu szkoły np.: o Dniu Babci, Dniu Mamy, Dniu Taty czy o urodzinach lub imieninach.

Wycieczka integracyjna do Rybnika

ZABAWA KLAS PIERWSZYCH NA KRĘGIELNI

W piątek drugiego października br. klasy pierwsze gimnazjum wraz z wychowawcami wybrały się na wycieczkę integracyjną do Rybnika. Uczniowie spędzili wolne popołudnie bardzo aktywnie - bawiąc się wspólnie na kręgielni!